❱❱    سامانه آموزش الکترونیک(مجازی)    ❰❰

مقالات دانشجویی

مدیریت در هزاره سوم

farhangi 1 هزاره سوم را مي‌توان دنياي شگفتي‌ها با تغييرات سريع و پر ابهام ناميد. پيچيدگي روندها و فرايندها در قرن بيست و يكم به گونه‌اي است كه مديران ارشد سازمان‌ها مجبور به بازنگري پي در پي (چندين بار در طول سال) در استراتژي‌هاي خود مي‌باشند.

ادامه مطلب: مدیریت در هزاره سوم

ضريب نفوذ بيمه در 5 قاره جهان

bimeh 2نشريه تخصصي Sigma به عنوان معتبرترين مرجع آماري در صنعت بيمه جهان كه وابسته به شركت بيمه اتكايي سوئيس (swissre) است در چهارمين گزارش خود تحت عنوان «رويكرد دوباره به بيمه‌هاي عمر» (Premiums came back to life) به بررسي دقيق آماري صنعت بيمه در سال 2006 ميلادي پرداخته است.

ادامه مطلب: ضريب نفوذ بيمه در 5 قاره جهان

مهارت های سه گانه مدیریت

maharatمهارت‌هاي مورد نياز مديران را مي‌توان به صورت فني، انساني و ادراكي طبقه‌بندي كرد. مهارت به توانايي‌هاي قابل پرورش شخص كه در عملكرد و بقاي وظائف منعكس مي‌شود بنابراين منظور از مهارت توانايي به كار بردن مؤثر دانش و تجربه شخصي است. ضابطه اصلي مهارت داشتن، اقدام و عمل مؤثر در شرايط متغير است.

ادامه مطلب: مهارت های سه گانه مدیریت

تکنولوژی و فرهنگ

farhangi 2هر پدیده چون منشوری است که وجوه مختلفش، رنگ های متفاوتی را به دست می دهد. برای شناخت کامل هر چیز باید ابعاد متفاوتش بررسی شود. تکنولوژی (فن آوری) هم مانند دیگر پدیده ها از این قاعده، مستثنا نیست. برای بررسی نقش و تأثیر تکنولوژی در جامعه کنونی، باید شکل گیری و تحول آن را طی زمان و هم چنین مصادیق و ابزاری که این تأثیر را نمایان می کند، در نظر آوریم.

ادامه مطلب: تکنولوژی و فرهنگ