❱❱    سامانه آموزش الکترونیک(مجازی)    ❰❰

کرسی آزاد اندیشی با موضوع جریان شناسی سیاسی در قرآن برگزار شد

اولین جلسه از سلسله کرسی های آزاد اندیشی با موضوع جریان شناسی سیاسی در قرآن در موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی طلوع مهر اولین جلسه از کرسی  های آزاد اندیشی با موضوع جریان شناسی سیاسی در قرآن کریم با حضور اعضاء مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم و با سخنرانی حجت الاسلام دکتر مهاجرنیا استاد حوزه و دانشگاه در موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار گردید.

حجت الاسلام دکتر علی بنایی در ابتدای جلسه ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت به بیان اهداف برگزاری کرسی های آزاد اندیشی جریان شناسی سیاسی در قرآن کریم پرداخت و افزود: مباحث قرآنی موجب روشنایی قلب و دل می شود و مهم تر این است که این آموزه ها مورد نیاز جامعه می باشد؛ این جلسات در واقع یک حرکت تبیینی، تفسیری و پرده برداری از کلام الله است.

حجت الاسلام دکتر مهاجرنیا به عنوان ارائه دهنده با اشاره به موضوع "جریان شناسی سیاسی در قرآن" در جلسه اول به بیان مقدمه و کلیات موضوع پرداخت و افزود: در جلسات قبلی به موضوع "فقه تحزب" پرداختیم و موضوع جریان شناسی سیاسی در قرآن نیز در واقع ادامه بحث "فقه تحزب" و "درآمدی بر مقوله تحزب در نظام سیاسی اسلام" می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: سعی داریم مباحثی که در این جلسات مطرح می شود متناسب با مسائل روز جامعه باشد و با علاقه ای که دوستان نسبت به مسائل سیاسی جامعه دارند شاهد مشارکت شرکت کنندگان در این جلسات باشیم؛ وجه افتراق این جلسه با سلسله جلسات قبلی، محوریت موضوع و تمرکز آن بر سوره بقره می باشد.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به انتخاب موضوع "جریان شناسی سیاسی در قرآن" خاطر نشان کرد: در نظر داریم که در این جلسات با رویکرد سیاسی برگزار شود و مسائل روز جامعه در ارتباط با سیاست بررسی شود؛ جامعه شدیدا به این مباحث نیاز دارد، این مباحث بنیادی است و از رهنمود های بنیادی ترین منبع که قرآن کریم می باشد استفاده خواهیم کرد.

شایان به ذکر است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت اصول بهداشتی و سلامت شرکت کنندگان، این جلسات در قالب فضای مجازی نیز برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند از این طریق در مباحث مشارکت نمایند.