❱❱    سامانه آموزش الکترونیک(مجازی)    ❰❰

آیت الله غروی: شهادت سردار از الطاف خفیه پروردگار به ملت ما بود

آیت الله سید محمد غروی با اشاره به نقش شهید سپهبد قاسم سلیمانی در ایجاد امنیت در منطقه خاورمیانه گفت:
سردار سلیمانی به اسلام تعلق داشت چرا که برای عزت و سربلندی اسلام و حفظ منطقه همه تلاش خود را صرف  کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی طلوع مهر «یادمان سردار مقاومت» گرامیداشت شهادت سپهد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت که در دانشگاه طلوع مهر برگزارشد عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: سردار سلیمانی یک سرباز اسلام بود که برای کشورهای منطقه امنیت بوجود آورد و نگذاشت دشمنان منطقه را بین خود تقسیم کنند.

وی با بیان این که در جنگ سوریه  حدود 70کشور حضور یافته بودند تا دولت سوریه را نابود کنند اما مدیریت و رشادت های سردار قاسم سلیمانی دست دشمنان را کوتاه کرد ودر اثر مقاومت سوریه پیروز شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به نقشه دشمنان اسلام  در نابودی کشورهای اسلامی  تصریح کرد: در موضوع یمن 50کشور در کنفرانس عربستان شرکت کردند و تصمیم داشتند که 15 روزه یمن را تصرف کنند در حالی که 1000و 30روز می گذرد و دشمنان نتوانستند کاری از پیش  ببرند.

وی اخلاص، شجاعت، دشمن شناسی و دشمن ستیزی را از ویژگی های شخصیتی سردار سلیمانی برشمرد و بیان کرد: آقای بارزانی در مصاحبه ای در سال 93 اظهار داشت که در هنگام حمله داعش به کردستان عراق،  به سران چند کشور از جمله فرانسه ، آمریکا و آلمان تماس گرفتم اما هیچکدام حاضر به کمک نشدند اما وقتی با ایران تماس گرفتم و آنها  شماره سردار سلیمانی را دادند و و وقتی ایشان  به دعوت من به اربیل آمد ما به پشتوانه حضور سردارو مدیریت او توانستیم داعش را بیرون برانیم.

 آیت الله غروی تصریح کرد: سردار سلیمانی با اخلاق خود در بین مردم «کرد» جاذبه ایجاد کرد و همه عراق را متحد کرد و تا حدودی توانست از تفرقه و دو دستگی آنان جلو گیری کند.

وی با اشاره به نقش بی  بدیل سردار سلیمانی در از بین بردن داعش در عراق گفت: امنیت، بزرگترین خدمت سردار به منطقه بود چرا که خیلی از دشمنان از نام وی هراس داشتند.

 عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در عین اینکه یک نظامی قاطع بود ازیک دیپلماسی قوی برخوردار بود و مبارزات و مجاهدت های خود در جنگ با داعش را  به بهترین شکل  ممکن مدیریت می کرد تا بشدت از تلفات جنگ بکاهد درعین حال دشمن را سر جای خودش بنشاند.

 وی با بیان اینکه سردار سلیمانی سرباز ولایت مداری بود وگوش به فرمان رهبری داشت تصریح کرد: در سی سال گذشته از جمله در چند  سال اخیر آمریکا حضور پر رنگی در غرب آسیا داشت. مصرو لیبی  نتوانستند در مقابلش دوام بیاورند و تسلیم شدند وهمه هدف آمریکا و هم دستانش در غرب آسیا تسلط و تقسیم این منطقه بود، بنابراین حدود 10جنگ دراین منطقه انجام دادند، اما در جنگ  سی و سه روزه علیه حزب الله لبنان  و دیگر جنگ هایی که سردار سلیمانی حضور داشت موفق نشدند و شکست سختی خوردند.

وی تصریح کرد:در جنگ داعش با عراق سردار سلیمانی نگاه استراتژیک به این کشور داشت بنابراین تمام تلاش خود را صرف کرد تا داعش را نابود کند که مبادا عراق حیات خلوت دشمنان اسلام شود.

آیت الله غروی با اشاره به حیات پربرکت شهید سردار سلیمانی گفت: این شهید بزرگ وابستگی و تعلقی به دنیا نداشت بنابراین با شجاعت تمام در همه جنگ هایی که آمریکا در خاور میانه با هدف استعماری انجام داد حضور داشت و شجاعانه در مقابل دشمن ایستاد و جنگ را به خوبی  مدیریت کرد این را حشد الشعبی  عراق می داند که سردار سلیمانی چه نقش بزرگی در بیرون راندن داعش در عراق داشت.

وی با بیان اینکه شهادت سردار از الطاف خفیه پرودگار به ملت ما بود تصریح کرد: وقتی به نوع شهادت سردار نگاه می کنیم متوجه می شویم اگر این سرباز گمنام در جایی غیر از عراق و بدون همراهانش شهید می شد وضعیت به گونه دیگری می شد اما امروز مردم دو کشورایرن و عراق به احترام سردار و همراهانش قیام کردند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تشییع با عزت و شکوهمند حاج قاسم سلیمانی  در ایران و عراق گفت: شهادت وی باعث بیداری  مردم دو کشور شد که در مقابل دشمن بیرونی وحدت خود را حفظ کنند واجازه ندهند بیگانان بر آنها مسلط شوند.

وی از دیگر برکت های شهادت عزتمند سردار سلیمانی را شرکت تمام اقشار مردم ایران از هر جناحی در تشییع  پیکر وی و همرانش دانست و افزود: سردارسلیمانی که سرباز ولایت بود همواره برلزوم وحدت داخلی تاکید داشت و  رمز پیروزی کشور ما و ملت های مسلمانان علیه دشمنان حفظ وحدت  و یکپارچگی  می دانست.

وی با اشاره به ترور سردار شهید سلیمانی گفت: برخلاف ادعای آمریکا که می گوید ما از علمیات خرابکارانه وی جلو گیری کردیم، اما عادل عبدالمهدی در سخنرانی رسمی خود اعلام کرد که وی به دعوت رسمی او به کشور عراق سفر کرد تا در مذاکره و گفتگو با کشور عربستان انها را یاری کند واین حرکت  دولت آمریکا نشان می دهد که آنها  از قدرت دیپلماسی سردار سلیمانی هم وحشت داشتند به همین دلیل نا جوانمردانه وی و همراهانش را در فرودگاه بغداد به شهادت رساندند. 

 آیت الله غروی تصریح کرد: آمریکا هرگز از جایگاه سردار سلیمانی در دل و قلب مردم ایران و منطقه خبر نداشت وبا این عمل خود  نا دانسته باعث  اتحاد و همدلی بیشتر بین کشورهای ایران و عراق شد.

وی با اشاره به اظهارات زبونانه آمریکا در کمرنگ جلوه دادن تشییع شهدای مقاومت گفت: تشییع سردار سلیمانی پس از تشییع پیکر امام راحل  خمینی کبیر  (ره ) تاریخی ترین تشییع بود که در تاریخ ما ثبت خواهد شد.