جلسه دفاع با موضوع ارائه مدلی برای رتبه بندی عوامل موثر بر پیاده سازی موفق زنجیره تامین بشر دوستانه با رویکرد ترکیبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی طلوع مهر جلسه دفاع از پایان نامه علیرضا بابااحمدی دانشجوی مقطع ارشد رشته مدیریت بازرگانی-گرایش مدیریت استراتژیک با عنوان ارائه مدلی برای رتبه بندی عوامل موثر بر پیاده سازی موفق زنجیره تامین بشر دوستانه با رویکرد ترکیبی با حضور اساتید از جمله دکتر ملکی،دکتر فتحی و دکتر فلاح عصر امروز در سالن جلسات مهندس رسولی موسسه آموزش عالی طلوع مهر برگزار شد.

بابا احمدی در دفاع از پایان نامه گفت: امروزه نسبت به گذشته شاهد فاجعه‌های طبیعی و انسانی مانند زلزله، سیل، آتش‌فشان و غیره هستیم. فاجعه‌ها به دلیل ماهیت خاص­شان تأثیرات مخرب فراوانی را بر زندگی ساکنان مناطق مختلف می­گذارند.

وی تصریح کرد: گستردگی و تخریب این تأثیرات به حدی است که توجه­ فراوانی را در سطح ملی و بین­ المللی برای مواجهه با این فجایع به خود معطوف کرده است. از این‌رو مدیریت زنجیره تأمین بشردوستانه در قبل، حین و بعد از حادثه از اهمیت خاصی برخوردار است.

بابا احمدی افزود: در این راستا ضرورت شناسایی و تعیین ابعاد و شاخص‌های موثر، جهت ارزیابی عملکرد زنجیره تأمین بشردوستانه به شدت احساس می‌شود. این تحقیق با هدف شناسایی عوامل موثر روی موفقیت پیاده‌سازی زنجیره تامین بشردوستانه انجام شده است.

دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی در پایان گفت: بدین منظور در ابتدا عوامل و شاخص‌های موثر از طریق مرور پیشینه و مصاحبه با کارشناسان و خبرگان امر در جمعیت هلال احمر استان قم بدست آمده است. در مرحله بعد این عوامل در دو مرحله با بکارگیری آزمون ناپارامتریک دوجمله‌ای و تکنیک دیمتل غربال شده‌اند.