استاد جعفر آرشید

مدیر گروه روانشناسی arshid

اینجانب جعفر آرشید دارای شناسنامه شماره 77 صادره از یزد متولد سال 1334 شهرستان یزد می باشم . تحصیلات متوسطه خود را در رشته ریاضی در سال 1352 در دبیرستان صدر قم به پایان رساندم . در سال 1358 لیسانس خود را در رشته روان شناسی از دانشکده علوم تربیتی دانشگاه فردوسی مشهد اخذ نمودم .

 

 از آبان ماه 1358 به عنوان دبیر به استخدام آموزش و پرورش در آمدم . همزمان با خدمت در آموزش و پرورش در سال 1366 موفق به اخذ کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی از دانشکده علوم تربیتی دانشگاه تهران شدم و از سال 1368 به عنوان عضو هیات علمی نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی اراک ،قائم مقام رییس دانشگاه آزاداراک، سرپرست و بنیانگذار دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان مشغول به خدمت شدم و به صورت همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی اراک ، آشتیان وقم تدریس می نمودم .

در خرداد ماه 1372 از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان استعفا دادم و به عنوان عضو هیات علمی و مدیر گروه علوم اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی اراک خدمت می نمودم .

در سال 1373 به دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم منتقل شدم و به عنوان مدیر گروه روان شناسی بالینی و عضو هیات علمی تدریس می نمودم و در سال 1384 از عضویت هیات علمی بازخرید شدم و تا کنون به صورت حق التدریس در دانشگاه آزاد اسلامی قم در گروه های مختلف علوم تربیتی ، روان شناسی بالینی ، مدیریت صنعتی،حسابداری و ... تدریس می نمایم .

حدود 12 سال سابقه تدریس در دانشگاه قم را دارم که 3 سال آن به صورت همکار علمی بوده است و تا کنون نیز به صورت استاد مدعو تدریس می کنم . علاوه بر آن سابقه تدریس در دوره های کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران ( آموزش عالی سابق ) ، مراکز تربیت معلم ( دانشگاه فرهنگیان ) ، دانشگاه های علمی کاربردی ، دانشگاه های غیرانتفاعی ، جامعة المصطفی العالمیه ، جهاد دانشگاهی ، دانشگاه امام حسین (ع) واحد قم ، دانشکده شهید محلاتی ، مرکز آموزش مدیریت دولتی ،دانشگاه پیام نورودانشگاه مفیدرا دارم .

در آموزش و پرورش نیز علاوه بر تدریس سابقه مدیریت و معاونت دبیرستان ، مدرس ومدیرگروه روانشناسی وعلوم تربیتی مراکز تربیت معلم ، ریاست مراکز تربیت معلم ( 2 دوره )ریاست مرکز آموزش عالی ضمن خدمت فرهنگیان ، ریاست آموزش و پرورش ناحیه 1 قم ، معاونت سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران درکشور امارات عربی متحده ، عضو شورای تحقیقات ادارات کل آموزش و پرورش استان مرکزی و استان قم و مدرس دوره های آموزشی ضمن خدمت فرهنگیان واستادتربیت مدرسین مراکز تربیت معلم کشور افغانستان ( کابل ) به صورت مامور خدمت نموده ام .

همینطور  راهنمایی بیش از سیصد مورد پایان نامه های دانشجویی در دانشگاه های مختلف را به عهده داشته ام ..در سال 1389 از دانشگاه فرهنگیان بازنشسته شدم و هم اکنون بصورت مدعو در دانشگاه آزاد اسلامی قم، دانشگاه قم،جهاد دانشگاهی قم،موسسه آموزش عالی طلوع مهر،دانشگاه جامع علمی کاربردی و جامعة المصطفی العالمیه و دانشگاه فرهنگیان تدریس می نمایم .