❱❱    سامانه آموزش الکترونیک(مجازی)    ❰❰

معرفی رشته آینده پژوهی

آینده پژوهی علمی میان رشته ای و تلفیقی از علوم مهندسی و مدیریت است. هدف از این رشته تربیت متخصصانی است که دارای قدرت تخیل، پیش بینی و تصمیم گیری صحیح و به موقع در عرصه های خرد و کلان مخصوصا در عرصه علم و فناوری باشند. آینده پژوهی مشتمل بر مجموعه تلاش‌هایی است که با استفاده از تجزیه و تحلیل منابع، الگوها و عوامل متغیر و یا ثابت، به تجسم آینده‌های بالقوه و برنامه ریزی برای آنها می‌پردازد. موضوعات آینده پژوهی دربرگیرنده گونه‌های ممکن، محتمل و مطلوب برای دگرگونی از حال به آینده می‌باشند.

رشته‌ مهندسی آینده پژوهی در موسسه آموزش عالی طلوع مهر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه و از اساتید مجرب و نخبه بومی و غیر بومی می­شود. این موسسه جزو معدود موسسات و دانشگاه های دارای رشته آینده پژوهی در کشور می باشد.

 

آینده شغلی

فارغ التحصیلان می توانند در تمامی سازمان ها به فعالیت بپردازند، چرا که هیچ سازمانی از دور اندیشی و برنامه ریزی برای آینده بی نیاز نیست، از جمله در نهادهای برنامه سازی و برنامه ریزی و در سطوح تصمیم سازی و تصمیم گیری، شرکت های بزرگ، سازمان های نوآور و کارآفرین، واحد های تحقیقاتی، دانشگاهی و کلیه وزارتخانه ها. اما وجود ایشان در سازمان های برنامه ریز و تصمیم گیر ضروری است.